zamrażanie tłuszczu

Czym jest zamrażanie tłuszczu i dlaczego stało się ono tak popularne

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej, to skuteczny sposób na jej redukcję? Jak się okazuje – tak. Możliwe jest to przede wszystkim dzięki zabiegowi, który określany jest mianem kriolipolizy. Co więcej, zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, a jego efekty są widoczne niemalże od razu po wykonaniu. Co jednak warto wiedzieć na temat zabiegu, którym jest zamrażanie tłuszczu? W jaki sposób należy się do niego przygotować? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Na czym polega zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej?

Zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej, warto wiedzieć na czym on w ogóle polega. To, co jest najważniejsze, to przede wszystkim fakt, że jest to zabieg zewnętrzny. Co to dokładnie oznacza? Najprościej rzecz ujmując, chodzi tutaj o to, że nie ma żadnej, inwazyjnej ingerencji w naszą skórę. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny. W żadnym stopniu nie występują też zmiany na skórze. Kriolipoliza, bo o niej mowa, jest zabiegiem który polega na zamrażaniu konkretnych partii ciała, które pokryte są nieestetyczną tkanką tłuszczową. Tkanka ta w procesie zamrażania kurczy się, by finalnie całkowicie zniknąć. Temperatura głowicy, którą wykonywany jest zabieg ustalana jest indywidualnie, jednakże nie powinna ona przekraczać -10 stopni Celsjusza. 

Dla kogo dedykowany jest zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej?

Bardzo ważną informacją dotyczącą zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej jest to, dla kogo taki zabieg jest w szczególności przeznaczony. Tak naprawdę, nie ma tutaj reguły. Z zabiegu mogą bowiem skorzystać wszystkie te osoby – zarówno kobiety jak i mężczyźni – którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej ze swojego ciała w nieinwazyjny i stosunkowo szybki sposób. Warto też wziąć pod uwagę kilka takich zabiegów – wówczas efekty będą naprawdę zadowalające. To także bardzo prosty sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez konieczności stosowania drakońskich diet czy treningów.