Zainwestuj w podkład wyciszający pod panele

Jaki podkład pod panele najlepiej wybrać? Wiele osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia akurat podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które mówią, że panele podłogowe można niekiedy układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niepoprawne stwierdzenie, a podkład powinien zostać położony pod każdą podłogą stworzona z paneli. Profesjonalne podkłady pod panele nie tylko przeciwdziałają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, dzięki czemu przedłużają jej żywotność, ale w głównej mierze gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Przymierzając się do położenia paneli we własnym domu nie powinniśmy wcale zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem w pierwszej kolejności rozważyć jaki podkład będzie idealny, aby dawał nam gwarancję doskonałej izolacji cieplnej oraz termicznej. Istnieje na rynku wiele firm zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak dają gwarancję pełnej satysfakcji z ich zastosowania.

Przed ostatecznym wyborem podkładu warto zwrócić uwagę na bardzo dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze wcale pod uwagę. Mogą mieć one bowiem ogromny wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się najlepszy do naszego domu. Jeśli przykładowo mamy zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany dobrany podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Tworzywa te charakteryzują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Ma on bowiem najniższy opór cieplny, co zapewni bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak nasze mieszkanie znajduje się nad pomieszczeniem nieogrzewanym lub słabo izolowanym, a nie posiadamy ogrzewania podłogowego, warto zainwestować w dobry podkład pod panele, który niewątpliwie zrekompensuje nam straty ciepła. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj podkład wykonany z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Zdają sobie oni bowiem sprawę jak z piętra poniżej rozchodzą się najróżniejsze dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze dialogi sąsiadów czy harce ich dzieci. Równie dobrze w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy również zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, na pewno znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Firma ta ma bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli jednak zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszystkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.