Zainwestuj w drewnianą podłogę

Wiele osób zastanawiając się jakie rozwiązanie wybrać do wykończenia podłogi bardzo często decyduje się na panele podłogowe. Niejednokrotnie przekonuje ich do tego dużo niższa cena paneli w porównaniu do tradycyjnej podłogi z desek. Nikt nie zwraca jednak uwagi na fakt, że panele, które mają bardzo niską cenę za metr kwadratowy, mają również bardzo niską klasę ścieralności. Są więc produktem bardzo niskiej jakości i z pewnością nie posłużą nam przez długie lata.
Jeśli chcemy jednak, aby panele podłogowe posłużyły nam przez kilka, a nawet czasami i kilkanaście lat warto zainwestować w rozwiązania z bardzo wysoką klasą ścieralności. Jednak takie panele mogą kosztować nawet dużo więcej niż 100 złotych za metr kwadratowy.
Jeśli już jesteśmy skłonni wydać taką kwotę za metr kwadratowy naszej nowej podłogi, warto w tym miejscu rozważyć zakup profesjonalnej deski podłogowej. W dodatku takie rozwiązanie ma dużo więcej zalet niż zwykłe panele podłogowe. Deska podłogowa bowiem w całości wykonana jest z drewna, pokrytego wieloma warstwami lakieru. Gdy się nieco zniszczy śmiało możemy ją po prostu cyklinować. W przypadku paneli niestety cyklinowanie jest niemożliwe.
W niektórych przypadkach zniszczoną deskę możemy nawet na własną rękę przeczyścić papierem ściernym i polakierować, w przypadku paneli pozostaje nam jedynie wymiana podłogi na nową. Podłogi z naturalnego drewna są bowiem naprawdę trwałe i dużo bardziej odporne. Wymagają jednak od właścicieli należytej troski. Właściwie zaimpregnowana podłoga poprzez pokrycie wytrzymałą warstwą lakieru zapewnia odpowiednią ochronę. Jeśli tego nie zrobimy nie bądźmy zdziwieni, że nasz parkiet po kilku latach użytkowania stracił walory estetyczne.
Jeśli już zdecydujecie się jednak na podłogę z prawdziwego drewna, w pierwszej kolejności odwiedźcie sklep internetowy Podłogi24.net. Bardzo popularną i często wybieraną ostatnimi czasy podłogą jest deska Baltic sklep ten również posiada ją w swojej ofercie. W dodatku oprócz tego znajdziecie tam wszystkie akcesoria potrzebne do prawidłowego położenia Waszej nowej podłogi.