Szkodniki drewna – jak się ich skutecznie pozbyć

Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile w każdym domu jednorodzinnym jest elementów drewnianych. Największa ich ilość znajduje się oczywiście w konstrukcji dachu. Mowa tutaj oczywiście o krokwiach, stemplach i innych tego typu elementach podporowych. Jeśli któryś z tych elementów ulegnie z niszczeniu, konsekwencje tego mogą być ogromne.

Wielu z nas posiada również drewniane tarasy, meble ogrodowe, wiele zabytkowych komód i szaf, jak również eleganckich wykonanych z drewna dodatków wewnątrz domu. Każdy ze wspomnianych powyżej elementów to niestety miejsca, w których szkodniki drewna mają po prostu raj. Niestety wiele osób zaczyna cokolwiek podejrzewać dopiero gdy zaczną na wierzchu pojawiać się niewielkie otwory, a z nich wysypywać się tak zwana mączka drzewna. W dodatku towarzyszy temu bardzo charakterystyczny dźwięk chrobotania.

Pierwsze co przychodzi nam do głowy to jak pozbyć się korników. Okazuje się jednak, że tymi szkodnikami nie są tak naprawdę korniki. Korniki żerują bowiem w żywych drzewach, głównie w lasach iglastych. Szkodnikami, które preferują życie w drewnianych elementach naszych domów są spuszczel pospolity oraz kołatek domowy.

Jeśli chcemy raz na zawsze pozbyć się tego rodzaju szkodników warto skontaktować się z profesjonalistą w tej branży, który doskonale zna się na rzeczy. Jest nim niewątpliwie przedsiębiorstwo Corneco.pl mające siedzibę w Warszawie. Swoje usługi świadczą jednak na terenie całego kraju. Więcej informacji na ich temat możecie otrzymać na stronie internetowej https://www.corneco.pl/.

Mimo tego, że istnieje mnóstwo metod zwalczania szkodników drewna, bardzo popularnym ostatnimi czasy sposobem na pozbycie się tego rodzaju insektów stała się tak zwana fumigacja. Wielu z nas nigdy wcześniej nie słyszało o takiej metodzie. Polega ona bowiem na szczelnym zabezpieczeniu całego budynku folią, a następnie do jego wnętrza wtłaczany jest fumigant, najczęściej jest to gaz.

Jeśli macie problem ze szkodnikami drewna w swoim domu nie czekajcie, skontaktujcie się z firmą Corneco.pl. Wpiszcie w internecie szkodniki drewna zwalczanie, a z pewnością traficie na ich stronę.