Sprawdź zasięg swojej sieci Wifi

Społeczeństwo współcześnie nie wyobraża już sobie normalnego funkcjonowania bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go też w swoich smartfonach.
W naszych domach pracuje on przeważnie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz dużych korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi oferuje tylko za pośrednictwem internetu. Ich działania oparte są wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych firmach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pomocą internetu. Tak ważne jest dlatego jego prawidłowe działanie.
Na szczęście profesjonalna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom osób. Profesjonalna sieć może być bowiem naprawdę bardzo wydajna.
Bardzo ważne jednak, aby wprowadzając do zakładu sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to profesjonalnie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Posiada bowiem ogromne doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Kluczowym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w dużej firmie jest przede wszystkim stworzenie właściwego projektu. To właśnie już w tym momencie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność kompletnego systemu.
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale także należyte ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy polecanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim zakładzie bardzo wydajną, a przede wszystkim niezawodną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi znakomicie zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega sprawne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży zdołają zebrać te wszystkie potrzebne elementy i kompleksowo je wdrożyć. 
Dodatkowo w swoich zabiegach opierają się o normy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych zapewniają nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale również szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Poza tym jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te prowadzone są zazwyczaj w celu oceny jej bezpieczeństwa, jak również sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład zweryfikować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.