Proces digitalizowania nagrań

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo popularną w tamtych czasach metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Stworzona została przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką popularność. Jej ogromną konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak pomimo tego, że rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały bitwę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo łatwiejszym rozwiązaniem, a po za tym kosztował dużo mniej. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta ta była skierowana w głównej mierze do użytku domowego. Jednak z czasem powstało mnóstwo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ciężarem znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak równocześnie z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a przede wszystkim prostsze rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa mianowicie o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W porównaniu do nowych rozwiązań odtwarzanie kaset VHS okazało się dużo bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Dzięki nowym możliwościom zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo łatwiejsze.
Niestety wciąż bardzo dużo osób posiada jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które są odtwarzane wyłącznie za pomocą magnetowidu. W dodatku współczesne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartych tam filmów, a na wielu z nich utrwalone są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co więc powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?
Na szczęście nie musimy się tym niepokoić. Na rynku mamy aktualnie bardzo dużo zakładów zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, których używamy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te bez problemu pomogą nam przekształcić filmy zawarte na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim w każdej chwili będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie poprawi to jakości utrwalonych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej stosowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane fachowo procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających stosowną wiedzę, niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to bardzo trudne działanie. Jednak opłaca się powierzyć je zawodowcom w tej branży. Bardzo dobrą firmą, która zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. W dodatku cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają również w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim niewielkim kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.