Podłączenie kroplówki w domu chorego

Lista chorób, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie w łóżku jest bardzo długa. Do tych najgorszych należą między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Istotne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to zazwyczaj ogromne wyzwanie i niekiedy konsekwencją tego jest reorganizacja własnego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Wiedzą bowiem, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają mnóstwo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Opieka nad osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się wyłącznie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale też z posiadaniem określonej, fachowej wiedzy, chociażby o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy, którzy są pod opieką bliskich w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia dużej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy poprzez kroplówkę podawane są jedynie środki które mają za zadanie wyrównać płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb chorego w ich skład wchodzą różne proporcje witamin, wartości odżywczych czy podstawowych pierwiastków. Kroplówki Gdańsk są też podawane przy bardzo ciężkich schorzeniach jako fragment stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być aplikowane w sposób profesjonalny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane wyłącznie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.
Osoby z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to niemalże bezboleśnie. Świetnie poradzą sobie też ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze mnóstwo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego sobie życzyć. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu także podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania krwi, zdjęcia szwów czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami tego zrobić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność wykwalifikowanej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która bardzo często może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.