Pięknie oświetlone wnętrza w Twoim domu

Obecnie w Polsce coraz więcej młodych małżeństw  rezygnuje z  małych mieszkań na miejskich  osiedlach  na rzecz realizacji  swoich  planów o  posiadaniu własnego domu.  Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i ustawiczne szukanie  konsensusu dla  stanowisk i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to  najprostszy etap, nie można niestety tego samego powiedzieć o  pracach wykończeniowych. Urządzając dom  po pierwsze trzeba by zdecydować się na  konkretny styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach  komplikuje  podjęcie decyzji. Nikt nie chce  przecież po roku  żałować, że nie  zaaranżował  wszystkiego  zupełnie inaczej.  Problematyczne  jest także znalezienie  równowagi  między dążeniami mężczyzny do surowych i prostych form z dominacją metalu i drewna,  a marzeniami kobiety o słodkim i przytulne gniazdku, pełnym bibelotów i ozdób.  W ostatnim czasie  coraz większą popularnością  cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z  wysokimi sufitami, dużymi oknami i  przestronnymi wnętrzami.

Charakterystyczne  są cegły lub beton na ścianie  oraz betonowa wylewka na podłodze. Widoczne instalacje hydrauliczne i elektryczne również są elementami typowymi.  Całość ma dać efekt  starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco  poskromić  surowy klimat, można wykorzystać   klasyczne dodatki, chociaż mile widziane są takie materiały jak  meble z europalet, deski i betonowe bloczki. Wybierając  drewniane elementy i biel jako dominujący kolor,  zyskamy bardziej przytulny charakter wnętrz. Żywe  kolory mebli czy barwne,  lecz  bezpretensjonalne dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń.  Prostą  cegłę  bez wątpienia  mogą zastąpić elementy metalowe.   W zależności od zapatrywań mieszkańców cechy  typowe dla stylu loftowego można  podkreślić  albo  zamaskować.  Jeśli chodzi o oświetlenie przy dużych wysokościach śmiało możemy zamontować  długie, wiszące lampy i żyrandole.  Zawieszone na  kilku poziomach  sztuczne oświetlenie powinno  eksponować  urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno być proste i delikatne.  Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznej formie  bez  ozdobnych  szczegółów.  Jeżeli w pomieszczeniu wykorzystano elementy czerwonej cegły,  kapitalnie wkomponuje się prosty abażur czarny.  Kuchnię w lofcie najczęściej  stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka.  Zasięg  salonu może idealnie wyznaczać dywan, który staje się  nie tylko ozdobą, ale też  wyznacza strefę dzienną. Do  wydzielenia  stref można wykorzystać  dwustronne regały,  mając na uwadze,  aby wznosić je ku sufitowi,  a nie na szerokość pokoju.   Innym cieszącym się popularnością  stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski.  Typowe dla tego stylu są duże i jasne przestrzenie,  tworzące  klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej  atmosfery Skandynawii.  Tworzywem najczęściej wykorzystywanym  jest naturalne drewno, spośród barw dominują biel, szarość, beż i brąz.   Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach  rezygnuje się z zasłon na rzecz rolet.  Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach  zwykle posiada bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się  zazwyczaj  prosty abażur szary lub biały.

Często można spotkać  szklane lub metalowe lampy.  Zadaniem dodatków, jakie stosuje się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim,  jest ocieplić wnętrze.   Zazwyczaj są to kolorowe  poduszki,  puszyste narzuty, świeczniki, wazony i  inne bibeloty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest  wygodny,  prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników.   Wszystko jedno jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one  przyjemne  ostatecznie zdecyduje  rodzaj oświetlenia.  Ostatnimi czasy  powraca moda na lampy abażurowe. Ten  niezwykle  nastrojowy rodzaj oświetlenia  fantastycznie się sprawdza w każdym wnętrzu i  harmonizuje z każdym stylem aranżacji. W sklepach  ogólnodostępne są różne  typy oświetlenia, ale chcąc być posiadaczem  naprawdę  oryginalnych lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów  proponujący ręcznie wykonane,  zachwycające  i niepowtarzalne abażury zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.   Szeroki  wybór materiałów,  fachowe szycie i  niepowtarzalne wzornictwo sprostają oczekiwaniom  najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma ogromny  wpływ na stabilność i wzrost wartości marki oraz budowanie reputacji.  Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada  abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży,  zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy.   Istnieje również możliwość złożenia zamówienia na stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma  produkuje abażury z materiału w dowolnych rozmiarach,  jednak głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni,   odkryje w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją  do urządzenia  przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.

 

Opracowano na podstawie: abazury-krystyna.pl