Poręcze nierdzewne

Oferta balustrad marki Kelmet

Szukasz solidnych balustrad ze stali nierdzewnej i nie wiesz na co się zdecydować? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się na co warto zwracać uwagę przy wyborze tego typu balustrad!

Przewidując zastosowanie jakichkolwiek detali w grę zawsze wchodzi kwestia stylu oraz upodobań ludzi. Jest oczywiste, że jednemu będzie się podobać zdecydowanie co innego niż drugiemu. Co warto dowiedzieć się o cechach balustrad wyprodukowanych ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna i jej mocne strony
Mnóstwo Polaków chętnie nabywa produkty wykonane ze stali szlachetnej, chociaż jest ona o sporo droższa niż inne stopy dostępne na rynku. Dlaczego tak to funkcjonuje? Otóż warto niewątpliwie wiedzieć, że pomimo zdecydowanych zalet wizualnych, stal nierdzewna wyróżnia się niezwykłą odpornością na czynniki atmosferyczne. Stal tego typu jest odporna na działanie wody w otaczającym nas powietrzu. Z tego względu nawet po wielu latach wciąż prezentuje się praktycznie znakomicie.

Dlaczego samodzielny montaż warto wziąć pod uwagę?
Wiadomo, że metod instalacji poręczy jest wiele. Można zamówić zawodowego spawacza, który przy użyciu specjalnych narzędzi, zespawa wszystkie elementy systemu w całość. Ale co raz częściej ludzie decydują się na wykonanie balustrad bez pomocy. Jest to osiągalne dzięki zastosowaniu balustrad dedykowanych do samodzielnego montażu. Żeby zainstalować balustrady u siebie w domu, potrzebne są takie typowe narzędzia jak młotki oraz śrubokręt.

Typowa balustrada ze stali nierdzewnej
Typowa balustrada ze stali nierdzewnej

Łącząc ze sobą kolejne elementy instalacji, warto zwracać uwagę na siłę łączeń, jeśli masz do czynienia z łączeniami gwintowymi, musimy mocno dokręcać poszczególne fragmenty. Dla bezpieczeństwa balustrad kluczowe jest także dobre przykręcenie jej do posadzki a także ewentualnych ścian. Dlatego otwory przeznaczone na instalację kołków rozporowych powinny być wykonane precyzyjnie. Dzięki temu kołki będą dobrze usztywniać konstrukcję.

Kelmet – wiodący producent balustrad
Poszukując balustrady nierdzewne, zapewne będziemy widzieć, że na rynku instalacyjnym mamy do wyboru naprawdę ogromną rozmaitość produktów. Sprawdzając producenta, niewątpliwie dobrze jest kierować się jej opiniami. Musimy dlatego wiedzieć, że to od jakości stali na pewno będzie zależeć trwałość balustrady.

Przykładowym z renomowanych producentów balustrad do samodzielnego montażu jest firma Kelmet. Producent ten co istotne projektuje też wysokiej jakości produkty ze stali nierdzewnej dla dużych firm motoryzacyjnych. Profesjonalny, rozbudowany park technologiczny pozwala na wysoką jakość oferowanych towarów. W witrynie internetowej producenta wato znaleźć bardzo funkcjonalny konfigurator balustrad – sprawdź https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej . Wtedy będą mieli państwo pewność, że wszystkie potrzebne drobiazgi zostaną uwzględnione w zamówieniu.

Balustrady takie ze względu na swoją trwałość a także nietuzinkowy wygląd, są chętnie stosowane nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz także w obiektach firmowych. Zdecydowanie mogą być instalowane wewnątrz obiektów a także na zewnątrz.