odchudzanie

Jak się zdrowo odchudzać?

Jesień oraz zima to czas, kiedy zdecydowanie bardziej przybieramy na wadze. Jest to nieuchronne, ponieważ pogoda mniej sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a co za tym idzie, także zmniejsza się nasza aktywność fizyczna. Bardzo często to właśnie w tym okresie podejmujemy różnego rodzaju próby zgubienia kilku, zbędnych kilogramów. Odchudzanie powinno być jednak przeprowadzone w sposób rozsądny i zgodny z zaleceniami dietetyka. Czy jednak jesteśmy w stanie wdrożyć zdrową i zbilansowaną dietę bez konsultacji z lekarzem specjalistą? Sprawdźmy.

Nie spożywaj cukrów!

Jednym z podstawowych elementów każdej diety jest wyeliminowanie z niej cukrów. Nie chodzi jednak o cukry, które znajdują się w warzywach czy owocach, ale o takie które dodawane są na przykład do ciastek, słonych przekąsek, czy innych produktów, które są już przetworzone. Cukier zawarty w tego rodzaju  produktach, bardzo łatwo odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Niestety, pozbycie się jej jest bardzo trudne. Wyeliminowanie niezdrowych cukrów, to pierwszy krok do wdrożenia zdrowej i zbilansowanej diety.

Zacznij się ruszać – minimum 45 minut dziennie!

Prawdziwym utrapieniem dla osób, które podejmują próby zrzucenia zbędnych kilogramów, jest siedzący tryb pracy. Aby zgubić zbędne kilogramy bez konieczności regularnych wizyt na siłowni, wystarczy przynajmniej raz dziennie poświęcić 45 minut na spacer. Może to być oczywiście inna forma aktywności na świeżym powietrzu lub w domu. Skakanie na skakance, ćwiczenie jogi, czy trening siłowy – wybierzmy taką formą aktywności, która będzie dla nas najwygodniejsza i której zastosowanie nie będzie sprawiało nam najmniejszych problemów. Regularność oraz konsekwencja w ćwiczeniach, z pewnością przełożą się na efekty w postaci zmniejszonej wagi.

Kiedy przeprowadzamy odchudzanie, dobrze jest też pamiętać o tym, aby spożywać duże ilości świeżych warzyw i owoców. Starajmy się też eliminować tłuszcze, szczególnie tłuszcze trans, które są dla naszego zdrowia niezwykle niebezpieczne. Nie przejadajmy się – jedzmy dokładnie tyle, ile potrzebujemy. Wyżej wymienione zasady, pozwalają na wdrożenie zdrowej i zbilansowanej diety bez konieczności wizyty u specjalisty.

Więcej dowiesz się na: https://republikawiedzy.pl