montaż pomp ciepła Śląsk

Montaż pomp ciepła – na co zwrócić uwagę?

Współcześnie każdy z nas poszukuje jak najbardziej ekonomicznych oraz ekologicznych źródeł ogrzewania budynków. Jest to związane przede wszystkim z cały czas rosnącymi cenami tradycyjnych surowców opałowych, takich jak węgiel, ekogroszek czy drewno. Rozwiązaniem w tych trudnych czasach, z pewnością są pompy ciepła. Te urządzenia pozyskują energię ze środowiska, a co za tym idzie – są w pełni ekologiczne. Ich eksploatacja to minimalne koszty. Montaż pomp ciepła, Śląsk opracował do perfekcji. Sprawdźmy zatem, dlaczego właśnie te urządzenia grzewcze cieszą się tak dużą popularnością.

Pompy ciepła – w jaki sposób działają?

Zacznijmy od tego, w jaki sposób działają pompy ciepła. Najprościej rzecz ujmując, są to urządzenia, które pozyskaną ze środowiska energię przetwarzają na ciepło, którym ogrzewają dany budynek. Zdecydowanie najpopularniejszym a jednocześnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pompy ciepła, są pompy typu powietrze – woda, które czerpią energię z powietrza. Następnie przetwarzają ją na ciepło, którym ogrzewany jest budynek. Sprawność tych urządzeń jest zagwarantowana nawet wówczas, gdy na zewnątrz panuje mu siarczysty mróz – szacuje się, że pompy ciepła są wydajne nawet przy -30 stopniach Celsjusza na zewnątrz. Dla osób, które posiadają domy jednorodzinne jak również i dla firm czy innych instytucji, pompa ciepła jest zatem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

O Ile mogą się zmniejszyć koszta związane z ogrzewaniem, jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła?

Dla osób, które decydują się na pompę ciepła, najważniejsze są koszta związane z utrzymaniem tego urządzenia oraz tym, ile realnie będzie kosztowało ogrzewanie wybranego budynku. Szacuje się, że koszta związane z ogrzaniem budynku za pomocą pompy ciepła – przy założeniu że została ona w odpowiedni sposób dobrana oraz zaprogramowana – mogą zmniejszyć się nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych surowców opałowych. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że właśnie te urządzenia, którymi są pompy ciepła, są współcześnie wybierane jako wiodące jeśli chodzi o ogrzewanie domów jednorodzinnych oraz innych budynków.