metody doczepiania włosów

Najpopularniejsze metody doczepiania włosów – jak wybrać najlepszą?

Wiele kobiet marzy o długich włosach, jednakże nie każda z nas ma odpowiednie warunki do tego, aby takie włosy posiadać. Wynika to przede wszystkim z najróżniejszych uwarunkowań, w dużej mierze genetycznych. Kobiety, które mają włosy cienkie, słabe i skłonne do nadmiernej łamliwości, częściej wybierają krótkie fryzury. Nie oznacza to jednak, że muszą one rezygnować z długich włosów. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są doczepiane włosy. O tym, jakie są najpopularniejsze metody doczepiania włosów oraz w jaki sposób się je wykonuje, będziecie mogli przeczytać w naszym poniższym artykule.

Na czym polega metoda doczepiania włosów na ringi?

Jedną z cieszących się największym zainteresowaniem metod doczepiania włosów, jest metoda tak zwanych mikroringów, potocznie zwanych też pętelkami. Doczepianie włosów na ringi, to świetna alternatywa przede wszystkim dla doczepiania włosów za pomocą metody kanapkowej. Doczepianie włosów na ringi jest zdecydowanie tańsze, niż wspomniane wcześniej kanapkowe przedłużanie włosów. Pasma doczepiane są przy użyciu ringów, które wykonane są z takich materiałów jak aluminium, miedź  lub brąz. Dla osób, które wykazują duże skłonności do alergii skórnych, zaleca się użycie do tego zabiegu ringów wykonanych z tworzywa sztucznego. 

Efekt takiej metody doczepiania włosów utrzymuje się blisko 4 miesiące. Należy jednak pamiętać, że ringi na które przyczepione są włosy, mogą początkowo powodować uczucie dyskomfortu. Ważne jest też to, że kiedy wybieramy metodę doczepiania włosów na ringi, koniecznie należy udać się do doświadczonego fryzjera, który taki zabieg już wielokrotnie przeprowadzał.

Czym jest metoda kanapkowa doczepiania włosów?

Inną metodą, która świetnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy w krótkim czasie chcemy uzyskać efekt długich włosów, jest przedłużenie ich za pomocą tak zwanej metody kanapkowej. Najprościej rzecz ujmując, metoda ta polega na połączeniu naturalnych pasm włosów z ich dopinkami, potocznie zwanymi właśnie kanapkami. Owe kanapki, znajdują się na specjalnej, bardzo cienkiej, silikonowej taśmie. Umieszczana jest ona bezpośrednio przy linii włosów. Dzięki temu, na co dzień jest ona zupełnie niewidoczna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że naturalny wzrost włosów może powodować obniżanie się taśmy. Tym samym, jeśli chcemy taki efekt doczepianych włosów metodą kanapkową utrzymać jak najdłużej, należy powtarzać go co około 6 tygodni. Oczywiście wszystko zależne jest od tempa wzrostu naszych włosów.