łóżko rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne – jak wybrać to najlepsze?

Leczenie osób z niepełnosprawnościami, które przebywają w domu, bywa trudne. Ponadto, jeśli dodatkowo takie osoby mają znaczne trudności z poruszaniem się, bardzo ważne jest to, aby zapewnić im jak największy komfort. Łóżka rehabilitacyjne elektryczne, to jedno z najlepszych rozwiązań w tym aspekcie. Pozwalają nie tylko na zadbanie o większy komfort osoby chorej, ale też stanowią bardzo duże udogodnienie dla opiekunów takich osób. O czym jednak należy pamiętać, kiedy planujemy wybrać odpowiednie łóżko rehabilitacyjne? Czy łóżko rehabilitacyjne Luna Basic II jest dobrym wyborem? Na te, jak również i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – zalety łóżka rehabilitacyjnego

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o zakup łóżka rehabilitacyjnego, jest to, aby być świadomym zalet, które taki sprzęt ze sobą niesie. Łóżka rehabilitacyjne pozwalają przede wszystkim na zapewnienie ogromnego komfortu osobie chorej. Podniesienie zagłówka do odpowiedniej pozycji, jak również i opuszczenie go nie stanowi najmniejszego problemu – może to zrobić osoba chora za pomocą praktycznego pilota. Co więcej – łóżka rehabilitacyjne są niezwykle solidne, wyposażone są w wysokiej jakości materace, co także ma znaczenie w przypadku opieki nad osobą chorą. 

Jak zmniejszyć koszta zakupu łóżka rehabilitacyjnego?

Bardzo ważną kwestią dla osób, które rozważają zakup łóżka rehabilitacyjnego, jest możliwość zmniejszenia całkowitego kosztu zakupu takiego sprzętu. Istnieje bowiem szereg najróżniejszego rodzaju dofinansowań do takiego sprzętu. Niektóre z dofinansowań, pozwalają na zmniejszenie ceny łóżka nawet o 80%, co z całą pewnością jest dużym udogodnieniem. Ponadto, z pomocą dofinansowania, jesteśmy w stanie zdecydować się na zakup łóżka elektrycznego o zdecydowanie lepszych parametrach, co także zagwarantuje większy komfort osobie chorej. Poza możliwością skorzystania z dofinansowania na zakup łóżka rehabilitacyjnego, należy zwrócić także uwagę na to, aby zakupu takiego sprzętu dokonywać tylko i wyłącznie w renomowanych sklepach, które dysponują takim asortymentem.