Jeleniogórskie biuro rachunkowe – przeczytaj koniecznie!

Planując współpracę z biurem rachunkowych wielu przedsiębiorców ogranicza się najczęściej do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Zakres świadczonych prac rachunkowych oferowanych przez biura jest na ogół porównywalny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Uwzględnia on obsługę kadrowo-płacową oraz rachunkowość podatkową. Każde uprawnione biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na porównywalnym poziomie. Występują tu jednak pewne różnice. Wynikają one między innymi z wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych klientów, tym każdy jednostkowy klient staje się bardziej anonimowy. W niewielkim biurze rachunkowym można więc zauważyć indywidualne podejście do klienta, sprawniejszą z nim komunikację, a co za tym idzie także szczegółowe uwzględnianie jego potrzeb. Jeśli zajdzie konieczność małe biuro rachunkowe jest gotowe wyjaśnić jego pilne problemy nawet poza standardowymi godzinami pracy biura.

W wielkich biurach pojawia się też bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz wydłużony czas przepływu poszczególnych informacji, które mogą niekorzystnie wpływać na jakość pracy. Może to również spowodować opóźnienia z wpisywaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie wpłynąć na wynik finansowy.

Duże biura rachunkowe posiadają także i zalety, mają bowiem szerszy zakres specjalizacji dzięki czemu mogą zaproponować klientom usługi przekraczające zwykłą rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, jeśli chcą usługowo prowadzić księgi rachunkowe muszą uzyskać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, co oznacza, że nie dostaje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie ma takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając odpowiedniego biura rachunkowego niestety zwraca przede wszystkim uwagę na cenę oferowanych usług. Niejednokrotnie zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe opuszczają cenę, a w konsekwencji przyjmują do pracy osoby o niewystarczających kwalifikacjach, którym mogą wypłacać małe wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwo Kwalifikacyjne posiada wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając dobrego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto najpierw zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych potrzeb musimy sprawdzić jaki zasięg działania ma określone biuro rachunkowe. Ważne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale także i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie będziemy zmuszeni zmieniać biura rachunkowego. Za przykład wykwalifikowanego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale również KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też tworzeniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim obszarze działań zapewnia całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko zadanie biura rachunkowego, jako pełnomocnik może również reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a na pewno spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.