Jak wybrać lokalizator dziecka w zegarku?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszy się lokalizator dziecka w zegarku tak zwany smartwatch.  Jest to urządzenie wyglądające jak tradycyjny zegarek na rękę, ale posiada ono szereg przydatnych dla rodziców  jak i dla dzieci funkcji. Niewielu rodziców jednak wie czym kierować się przy zakupie takiego urządzenia.

Inteligentne zegarki  (smartwatche) wyposażone są w bardzo wiele funkcji.  Posiadają nadajnik GPS, alarm, telefon, czasem także funkcję organizera i kalendarza. Często są także wodoodporne i pyłoodporne.  Są o wiele lepsze od zwykłego telefonu, który dziecko może zgubić lub upuścić. Smartwatch musi być noszony na ręku tak jak zegarek, więc ryzyko jego uszkodzenia jest  dużo mniejsze.

lokalizator dziecka

Zakup smartwatcha powinien być  przedyskutowany z dzieckiem, które będzie go nosić.  Duża gama kolorystyczna i różnorodne stylizacje pozwolą z pewnością wybrać dziecku taki model, który mu się spodoba i który chętnie będzie nosiło. Ważne jest także, żeby wybrany model był lekki i wygodny  oraz, żeby nie uwierał dziecka i nie sprawiał dyskomfortu przy noszeniu.

Kupując smartwatch należy zwrócić także uwagę na pojemność baterii.  Jest ona bardzo ważna, ponieważ urządzenia te są bardzo zaawansowane elektronicznie, dlatego też na baterii są w stanie pracować od kilkunastu godzin do kilku dni. Warto także zdecydować się na zakup urządzenia z wodoodporna obudową, która zabezpieczy je przed awarią w czasie deszczu, na basenie czy nad wodą.

Oprócz wymienionych wyżej funkcji  smatrwatche mogą posiadać wiele innych dodatkowych jak np. nasłuch dziecka, wyświetlanie powiadomień o połączeniach i wiadomościach, bluetooth, kompas, wysokościomierz.

Decydując się lokalizator dziecka w zegarku naprawdę warto dobrze się zastanowić i wybrać taki, który będzie wyposażony w przydatne dla nas i dla naszego dziecka funkcje. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, dlatego warto przedyskutować z czego będziemy korzystać, a z czego nie. Wiadomo, że bardzo ważny jest także wiek dziecka. Im dziecko starsze tym więcej funkcji chciałoby mieć w swoim smartwatchu. Maluchy zwykle cieszy już sam fakt posiadania własnego zegarka.