Idealne drewno na więźbę dachową

Współcześnie przyglądając się wielu rozpoczętym już budowom na skraju miast, a czasami nawet na naprawdę cichej wsi, można zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma ważnymi czynnikami. Nie tylko chodzi tutaj o trend, ponieważ i tak współcześnie dominuje tradycyjny styl budowy. Chodzi tutaj jednak przykładowo o oszczędność energii cieplnej. Wielu ludzi w ten sposób chce dostosować się też do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się przede wszystkim ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówią dookoła ludzie, dom z drewna potrafi wytrzymać wiele długich lat.
Jednak decydując się na taki dom bardzo ważne, aby wybrać dobry projekt, wszystko dokładnie zaplanować, a przede wszystkim zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Bardzo dużo osób uważa bowiem, że każde drewno jest identyczne, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w tradycyjnym budownictwie, stosowane drzewo musi być proste, zdrowe oraz bez szkodników. No i co najważniejsze bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Głównie więc wybiera się do tego drzewa iglaste, a w szczególności sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużym stopniu zachęcająca cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie zakupimy pierwszorzędne i prawidłowo zaimpregnowane drzewo? Jaka firma zagwarantuje nam krokwie i wszelkie elementy drewniane najwyższej jakości?
W pierwszej kolejności warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on niedaleko Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to firma rodzinna niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na swoim fachu.

Produkty wytwarzają bowiem przez trak ramowy, trak taśmowy oraz wielopiłę. Tym samym zajmują się głównie przerobem drewna wielkogabarytowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.

W dodatku wielu potencjalnych klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno wykorzystywane w Tartaku Halama pochodzi tylko z lasów, w których prowadzona jest właściwa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których pozyskiwane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest poświadczone certyfikatem FSC.
Tartak z Leśniewic swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą otrzymać tam drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają też własny transport, dzięki czemu z łatwością mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Przedsiębiorstwo to zajmuje się jednak głównie produkcją więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują także ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiego właśnie przedsiębiorstwa, wpiszcie w internecie „tartak Płock”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a z pewnością traficie na ich stronę.