Serial „House of Cards” online dla fanów intryg politycznych

Prawdziwą gratką dla miłośników dramatu politycznego jest z pewnością serial „House of Cards„. Serial nakręcono na podstawie powieści Michaela Dobba, a jego głównym bohaterem jest kongresmen Francis „Frank” Underwood (w tej roli Kevin Spacey), który jest rzecznikiem dyscypliny partyjnej Partii Demokratów w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Z zaangażowaniem wykonywał on swoje obowiązki oraz dwoił się i troił podczas kampanii wyborczej do Białego Domu, sądząc, że jego praca zostanie wynagrodzona poprzez powierzenie mu wysokiej posady. Okazuje sie jednak, że Garett Walker – Prezydent Stanów Zjednoczonych (Michel Gill) pozbawia go możliwości objęcia stanowiska Sekretarza Stanu. Mściwy i bezwzględny Underwood obmyśla plan zemsty. Udając przychylność wobec Prezydenta, próbuje podkopać jego pozycję i ugrać jak najwięcej dla siebie, stosując szereg manipulacji wobec osób polityki, mediów i wszystkich tych, którzy coś znaczą.

Underwood to człowiek bezkompromisowy i dążący po trupach do celu. Nie jest zdolny do odczuwania żadnych pozytywnych uczuć w stosunku do innych ludzi. Nie znosi dzieci i nie ma w sobie ani grama empatii. Jego lekceważący stosunek do innych zdradzają sceny ukazujące wewnętrzne przemyślenia Franka. Bohater snuje je zwykle podczas rozmów z ludźmi i  są one skierowane bezpośrednio do widzów. Zwykle nie brakuje w nich pogardy i samych krytycznych uwag wobec rozmówcy. W wolnych chwilach Underwood relaksuje się ćwicząc na maszynie wioślarskiej lub grając w gry na konsoli Playstation. Nawiązuje romans z dziennikarką Zoe Barnes (Kate Mara), która w zamian za informacje publikuje artykuły kompromitujące rywali politycznych Underwooda.

Ciekawą postacią, będącą prawdziwym dopełnieniem Underwooda jest jego małżonka Claire, w którą w serialu wcieliła się Robin Wright. Tak jak jej mąż jest bezkompromisowa, nie znosi sprzeciwów i dąży po trupach do celu. Prowadzi fundacje charytatywną, ale bardziej niż na pomocy innym zależy jej na zyskaniu pozycji, wpływów i rozgłosu. Wie o romansie męża, jednak widzi w nim korzyści dla siebie, ponieważ pozwala to na manipulowanie dziennikarką.  Ciekawym elementem serialu są nocne rozmowy małżonków w oknie. Przy zapalonych papierosach rozmawiają o swoich problemach i rozterkach.

Jest to idealny serial dla miłośników trzymających w napięciu politycznych intryg, zawiłych manipulacji i interesujących postaci. Większość fanów dramatów politycznych będzie z niecierpliwością śledzić losy kongresmena Underwooda, który w polityce czuje się jak ryba w wodzie, trzyma w ręku wszystkie karty i rozdaje je tak, żeby ugrać jak najwięcej dla siebie. Warto obejrzeć serial „House of Cards” i rozkoszować się rozgrywkami politycznymi w domowym zaciszu.