Gdzie Polacy najczęściej spędzają wakacje?

W jakich miejscach Polacy najchętniej spędzają swoje wakacje? – TOP 5

Okres wakacji zbliża się wielkimi krokami. Polacy już kilka miesięcy wcześniej planują swoje urlopy. Każdy z nich ma zupełnie inne upodobania. Jedni stawiają na spokojny wypoczynek w gronie rodziny w miejscu, gdzie mogą zwiedzać okoliczne budynki, zaś drudzy wybierają miejsca, gdzie nie tylko mogą odpoczywać, ale także pójść i wziąć udział w imprezach organizowanych przez hotele, czy kluby. Wiadomo, że nie każdy chce jechać tam gdzie będzie duży tłum. Większość wybiera zagraniczne kraje, żeby spędzić swój wolny czas.  Jednak dalej są osoby, które wybierają wakacje w Polsce. Pojawia się tutaj, zatem pytanie, gdzie najchętniej Polacy spędzają swoje wakacje. Poznajcie nasz ranking.

Numer 5 – Mielno

Wiele młodych osób wybiera wakacje nad polskim morzem. Pomimo tego, że pogoda nie zawsze dopisuje, a woda w Bałtyku jest zazwyczaj zimna, wybierają tę miejscowość ze względu na to, że oferuje im wiele ciekawych atrakcji. Jest to miasto znajdujące się w Północno-zachodniej Polsce. Miasto to jest jednym z najchętniej odwiedzanych podczas lata.  Położone jest niedaleko dwóch miejscowości, z którymi tworzy wypoczynkowy kompleks. Jedną z głównych atrakcji niedaleko Mielna jest latarnia morska w Gąskach. Jest to druga, co do wielkości latarnia morska w Polsce. Sama plaża w Mielnie jest strzeżona i zadbana.  Wzdłuż niej znajdziecie smażalnie ryb, czy kawiarnie. Odwiedzić możecie także pomnik Morsa oraz tutejszą przystań.

Numer 4 – Łeba

Łeba to miejsce, gdzie przyjeżdżają rodziny z dziećmi jak i młode pary. Jest to miejscowość położona w województwie pomorskim na wybrzeżu Słowińskim nad rzeką Łebą i Chełstem. Niewątpliwą atrakcją dla każdego są okoliczne wydmy. Dostać na nie możesz się spacerem, bądź wybrać szybszy sposób, czyli dojazd elektrycznym pojazdem. Ruchome wydmy uznawane są za zjawisko niezwykle rzadko spotykane. Wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który został uznany za światowy rezerwat biosfery przez organizacje UNESCO. Będąc na wakacjach całą rodziną, koniecznie odwiedź największy w Polsce park dinozaurów. Bary i restauracje serwują regionalne dania.

Numer 3 – Hiszpania

Polacy coraz częściej wybierają się na zagraniczne wakacje. Pomimo zagrożeń Polacy i tak decydują się odwiedzić zagraniczne kraje. Polacy, którzy jadą do Hiszpanii odwiedzają najczęściej Gran Canarię.  Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na Wyspach Kanaryjskich. Otacza ją Ocean Atlantycki. Polacy wybierają się tam z rodzinami, bądź sami. Na dzień dzisiejszy wiele biur podróży proponuje ciekawe oferty. Jednak można też pojechać na własną rękę. Zwiedzać możesz tutaj ciekawe muzea oraz rynek. Otaczające wyspę plaże sprawią, że nie tylko wypoczniesz, ale także twoja opalenizna nabierze pięknego koloru. Gran Canaria to miejsce, gdzie możesz poznać ciekawych ludzi, ich kulturę i styl życia.

Numer 2 – Chorwacja

Drugim najchętniej odwiedzanym krajem na zagraniczne wakacje jest Chorwacja. Jest to bardzo przyjemne miejsce. Oferuje niezwykle wiele atrakcji i miejsc do zwiedzania. Dotrzeć możecie tutaj również poprzez biuro podróży, a także samodzielnie, na przykład samochodem. Najchętniej i najczęściej wybieranym miastem w Chorwacji jest Split.  Składa się on z 27 dzielnic. Chorwacja to państwo, które otoczone jest wieloma jeziorami o krystalicznie czystej wodzie. Na miejscu podziwiać możesz piękne widoki. Będąc w Chorwacji możesz brać udział w wielu tamtejszych wycieczkach.

Numer 1 – Grecja

Polacy najczęściej wybierają wyspę Rodos. Położona jest ona na Morzu Egejskim. Zwiedzać możecie tutaj wiele muzeów. Kościoły i katedry zachęcają odwiedzających turystów. Wyspa ta słynie z ogromnego pomnika Rodos. W mieście zwiedzić możesz Pałac Wielkiego Mistrza, Meczet Suleymana oraz ulicę rycerską z wieloma bramami. Jest to miejsce idealne na wielkie greckie wakacje. Z pewnością nie będziecie się tutaj nudzić.