farmery do drewna

Zastosowanie farmerów do drewna – co warto o tym wiedzieć?

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu miał styczność z najróżniejszymi konstrukcjami drewnianymi wie, że rodzajów wkrętów służących do łączenia poszczególnych elementów jest dużo. Jednym z nich, są tzw. farmery do drewna. Czym dokładnie wyróżnia się ten rodzaj wkrętów ciesielskich? W jaki sposób wybrać najlepsze farmery do drewna? Na te, jak również i na wiele innych pytań dotyczących tego zagadnienia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Farmery do drewna – czym dokładnie się wyróżniają?

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia zastosowania oraz specyfikacji farmerów do drewna, warto wyjaśnić, czym dokładnie wyróżniają się tego rodzaju wkręty. Przede wszystkim cechuje je bardzo duża wytrzymałość. Dedykowane są przede wszystkim do łączenia ze sobą dość dużych elementów. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom, skutecznie spajają te elementy. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że najczęściej wkręty farmerskie stosuje się np. przy łączeniu poszczególnych elementów dachów lub innych, podobnych konstrukcji. Innymi słowy – wkręty farmerskie łączą ze sobą elementy metalowe z drewnianymi. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich wkrętów farmerskich?

Skoro wiemy już, jakie jest główne zastosowanie wkrętów farmerskich, pora dowiedzieć się, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy planujemy ich zakup. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju wkrętów ciesielskich, również jeśli chodzi o farmery do drewna, niezwykle istotna będzie ich średnica oraz długość. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakiej długości farmerów do drewna potrzebujemy, zawsze możemy poprosić o radę w tym zakresie specjalistę. Z pewnością po dokładnym opisaniu przez nas konstrukcji, którą planujemy połączyć właśnie za pomocą farmerów do drewna, doradzi nam on najlepszą ich średnicę oraz długość. 

Nie można też zapominać, że farmery do drewna są stosowane przede wszystkim w przypadku konstrukcji znajdujących się na świeżym powietrzu. Z tego też względu, bardzo ważna będzie ich odporność na korozję. Najlepiej, jeśli wybierzemy wkręty farmerskie, które wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej.