Fachowe usuwanie odcisków i zwalczanie grzybicy stóp

Stopy to części ludzkiego ciała, podejmujące codziennie największy wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków w ciągu dnia, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Właśnie dlatego są szczególnie narażone na urazy i podrażnienia. Niewygodnie lub źle dopasowane buty, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że bóle stóp są niezwykle powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, niezwykle łatwo ulega wysuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To właśnie sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa martwego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych w czasie chodzenia.


Każdy ból stopy i dyskomfort burzy wzorzec chodu, który wpływa na nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego po pewnym czasie problem, którego początek objawiał się w bolesnej stopie, może dotknąć na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem ma wpływ na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Przyczyn bólu i chorób stóp jest wiele i nie zawsze są związane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane nieprawidłowościami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najpowszechniejsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zwykle, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają intensywnej pielęgnacji bądź, gdy w czasie chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na samym początku sięgamy po domowe sposoby. Następnym krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi gabinety kosmetyczne niestety nie są w stanie sobie poradzić, wtedy może nam pomóc podolog.


Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszelkie zabiegi podologiczne mają bardzo zróżnicowany charakter, więc wymagają od osoby praktykującej ten zawód szerokiej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: chirurgia, dermatologia, ortopedia, opatrywanie ran, techniki opatrywania ortopedycznego i diabetologia. Podolodzy bardzo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze raczkującą dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.
Zabiegi podologiczne są kierowane w dużej mierze dla osób niepełnosprawnych, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, cierpiących z powodu wadliwego ustawienia stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana także do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak modzele, brodawki grzybicze, odciski, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, usuwania odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, wrastających i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zrogowaciałego naskórka, spersonalizowanym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem miejsc bolesnych, rekonstrukcją paznokci i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem walczycie z uciążliwymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi świadczone przez Panią Patrycję Kawczyńską są na najwyższym poziomie, a ona sama wciąż poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz szerszemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie także współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia rezultat terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mają możliwość skorzystać chętni w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się także zabiegi kosmetyczne. Jest to wyjątkowa okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu modzeli, wrastających paznokci, czy pęknięć na zrogowaciałej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby zaoszczędzić sobie bólu i późniejszych problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zatroszczyć się o stopy, aby były zdrowe, piękne i mogły służyć nam przez całe życie.