Fachowe usuwanie korników najnowocześniejszymi metodami

Wielu ludzi marzy o zbudowaniu drewnianego domu z bali, przypominającego przytulną i klimatyczną góralską chatę i wielu ten pomysł z rozmachem realizuje. Po ukończeniu budowy dom wypełnia się drewnianymi meblami i dekoracjami stając się wymarzonym miejscem zamieszkania dla rodziny i szkodników żerujących i rozmnażających się w drewnie. Mieszkańcy domu zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z obecności tych nieproszonych lokatorów. O ich poczynaniach dowiadują się z reguły po dłuższym czasie, po zaobserwowaniu w podłodze i belkach stropu małych, okrągłych otworków, z  których wysypuje się żółtawy proszek. Korniki, bo o nich mowa, to zwyczajowa nazwa kilku gatunków owadów żyjących w drewnie przetworzonym. Są one przyczyną bardzo poważnych uszkodzeń drewnianych konstrukcji domów, zwłaszcza belek sufitowych, podłóg drewnianych i słupów podporowych. Niszczą również meble i wszelką galanterię drewnianą. Efektem ich żerowania jest utrata przez drewno konstrukcyjne wszystkich właściwości, a jego wnętrze doprowadzają do konsystencji proszku. Bardzo często zdarza się, że obecność tych szkodników wykrywa się  dopiero przy przeglądzie technicznym stanu budynku. Korniki w belkach dachowych i innych elementach konstrukcyjnych budynku bardzo trudno zwalczyć samemu. Obowiązkowo trzeba skorzystać z pomocy fachowców, którzy świadczą tego rodzaju usługi. Jedną z firm zajmujących się fachowym usuwaniem korników jest firma DREVPOL z Mińska Mazowieckiego. Korniki na poddaszu, w podłodze czy belkach nie stanowią problemu dla fachowców z firmy DREVPOL. Zabiegi przez nich stosowane to: iniekcja ciśnieniowa, metoda Veloxy i fumigacja, czyli gazowanie domu lub jego elementów.

Iniekcja ciśnieniowa belek dachowych i krokwi to zabieg polegający na nawierceniu w zaatakowanym drewnie pewnej liczby otworów i wprowadzeniu do nich insektycydów. Środek na korniki w belkach jest wprowadzany do otworów za pomocą technologii podciśnieniowej. Iniekcję ciśnieniową stosuje się zwykle do elementów dachu.

Metoda Veloxy znajduje zastosowanie tylko w stosunku do mniejszych obiektów i przedmiotów. Polega ona na umieszczeniu w konstrukcji gazoszczelnej przedmiotów zaatakowanych przez korniki. Zwalczanie ich odbywa się przez powolne usuwanie tlenu i zastępowanie go azotem na około 3-4 tygodnie. Tą metodą usuwa się insekty z drzwi, mebli itp.

Fumigacja czyli gazowanie domu, poddasza czy dachu poprzedzona jest przygotowaniem obiektu poprzez uszczelnienie go specjalną gazoszczelną folią. Następnie na czas od 7 do 14 dni wprowadza się do jego wnętrza gaz interaktywny. Po zatruciu szkodników obiekt poddaje się wietrzeniu i kontrolnym pomiarom stężeń. Technikę tę wykorzystuje się do dużych obiektów jak budynki, dachy, kościoły itp.

Niezależnie od wybranej metody, wszelkie prace i poszczególne etapy są nadzorowane przez specjalistów posiadających kwalifikacje wymagane przepisami prawa oraz długoletnią praktykę. Z oferty firmy korzystają muzea, parafie, jednostki administracji publicznej, a także klienci indywidualni z terenu całej Polski.

Jeśli więc ciągle zastanawiasz się jak zwalczyć korniki w belkach, podłodze, czy meblach, nie zastanawiaj się dłużej. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej i kompetentnej firmy DREVPOL.

 

Chcesz wiedzieć więcej: drevpol.eu