Dywan agnella, kominek

Dywany tradycyjne wełniane

Chociaż w nowoczesnych współczesnych wnętrzach już coraz rzadziej można spotkać dywany, to mimo to wciąż mają swoich zwolenników. Dywan nadaje wnętrzu ciepła, jest przytulnie i miło dom kojarzy nam się z przyjemnym miejscem, gdzie można odpocząć i się zrelaksować.

Producenci dywanów proponują nam przeróżne materiały i wzornictwo, z których z pełną precyzją są one produkowane. Wybierając dywan pasujący do naszego domu, musimy kierować się własnym pomysłem i oczekiwaniami. Mówiąc o samych dywanach fantastyczne są dywany wełniane dlaczego? To wyjaśnimy Państwu w tym artykule, który jest poświęcony właśnie tego rodzaju dywanów.

Charakterystyka dywanów z wełnianych

Dywany te nawiązują do tradycji polskiego włókiennictwa, charakteryzują się naprawdę wysoką jakością materiału, niebywałą trwałością i wytrzymałością abyśmy mogli się nimi cieszyć przez długie lata. Bogate wzornictwo inspirowane wschodnimi kobiercami, oraz wysokogatunkowa naturalna wełna sprawia że ich jakość naprawdę imponuje. Warto dodać że te dywany zdobiły przez lata Salę Kolumnową Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, więc sam ten fakt muwi nam jak bardzo te dywany przykuwają uwagę, zdobią i dodają szyku nawet takiemu wnętrzu jak Pałac Prezydencki. Piorytetowe firmy wykonujące najlepsze dywany to fabryka Dywilan z Łodzi, Agnella, Lano czy Osta Carpets. Te firmy to priorytet w wyrobie dywanów, które stworzyły już swoją niepowtarzalną renomę. Warto skupić się na tych producentach jeśli interesują nas dywany porządne, czyli wełniane. Te dywany dadzą Państwu dużo satysfakcji, można je naprawdę pokochać za ich prostotę a zarazem niebywałe piękno. Dla przykładu warto wspomnieć o modelu Itamar/P 80X120 Rubin czyli dywany tradycyjne i nowoczesne, kolorystyka tych dywanów jest zróżnicowana co pozwoli dobrać dywan do praktycznie każdego wnętrza. Waga takiego dywanu to 3 kg a skład runa to 100% wełna nowozelandzka, natomiast wysokość runa wynosi 8 mm. Pochodzenie tego modelu to oczywiście Polska, kolejnym wartym uwagi modelem jest Farum/P 80×120 Grafit alabaster, to nowa wełniana kolekcja białostockiej fabryki dywanów Agnella.

Dywan wełniany agnella
Dywan wełniany agnella https://www.kochamydywany.pl/dywany-agnella

Tu mamy do czynienia z delikatnym wzornictwem dla amatorów prostoty. Kolorystyka tych modeli jest stonowana i spokojna, dlatego amatorzy skromnych dodatków wnętrz będą na pewno zadowoleni. Kształt dywanów wełnianych to wszelkiego rozmiaru prostokąty ale i również różnej wielkości koła, przykładem jest dywan Isfahan 101570/504 charakteryzujący się częstością tkania. Bardzo misternie dopracowane wzory z orientalnych kobierców, które są produkowane w przeróżnej kolorystyce. Mniejsze rozmiary tych dywanów to waga do 2 kg, rodzaj włókna to wełna. Dywany dziś są nadal skrupulatnie produkowane co świadczy o tym, że wciąż z powodzeniem zdobią nasze mieszkania i nie przestają być popularne. Jest nadal mnóstwo zwolenników co potwierdza tezę że naprawdę wciąż nadają szyku, mimo doby nowoczesności w naszych domach. A dywany wełniane są najchętniej wybierane ze względu na swoją wytrzymałość, jak i za swoje oryginalne wzornictwo.