Czy włosy przedłużane można farbować?

Przedłużanie włosów to wśród kobiet zabieg zyskujący coraz większą popularność, jednak nie każdy zakład fryzjerski posiada tę usługę w swojej ofercie. Jeśli chcemy zagęścić lub przedłużyć włosy powinniśmy udać się do wyspecjalizowanego zakładu fryzjerskiego, tylko profesjonalista potrafi wykonać zabieg przedłużania tak, aby włosy wyglądały naturalnie, a efekt był satysfakcjonujący dla klientki. Na rynku dostępne są włosy zarówno syntetyczne jak i naturalne w najróżniejszych odcieniach i o różnej długości. Odcień jest dobierany odpowiednio do koloru włosów klientki.

Co jednak, gdy posiadaczka doczepianych włosów chce zmienić kolor fryzury? Czy włosy przedłużane można farbować?

Niestety nie wszystkie doczepiane włosy można farbować. Włosy syntetyczne niestety nie zafarbują się, więc nie należy podejmować takich prób. Przyczyna jest taka, że nie posiadają łusek włosa, które przyjmują pigment zawarty w farbach i szamponach.

czy włosy przedłużane mozna farbować

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa, gdy nasze przedłużone włosy są z włosia naturalnego. Takie włosy można oczywiście farbować. Warto jednak zastanowić się nad użyciem delikatnych szamponów koloryzujących zamiast obciążających farb, ponieważ włosy doczepiane łatwiej ulegają zniszczeniu. Są one martwe i nie regenerują się tak jak nasze naturalne włosy. Ważne jest, aby kosmetyki, których będziemy używać w celu zmiany koloru włosów nie zawierały amoniaku ani utleniaczy. Tylko takie preparaty nie będą wpływały negatywnie na żywotność naturalnych doczepianych włosów.

Kiedy wybierzemy już odpowiedni i delikatny preparat do koloryzacji reszta przebiega tak samo jak w przypadku farbowania swoich naturalnych włosów. Po farbowaniu możemy sobie darować nakładanie odżywki na doczepione kosmyki  – i tak nie ulegną regeneracji. W celu uzyskania blasku można natomiast użyć  np. płynnego jedwabiu.

Kupując włosy doczepiane weźmy pod uwagę to, co zamierzamy zrobić z fryzurą w przyszłości. Nie kupujmy włosów ciemnych, jeśli chcemy za jakiś czas zmienić kolor na blond. Rozjaśnienie takich włosów będzie niemożliwe.  Lepiej jest kupić włosy jaśniejsze, aby móc przefarbować je na ciemniejszy kolor. Lepiej tez kupić włosy naturalne, ponieważ tych syntetycznych nie ufarbujemy. Dokonując wybory należy więc dobrze się zastanowić.