Chcesz sprowadzić ciało bliskiej osoby z zagranicy?

O Polakach wyjeżdżających za granicę wciąż jest bardzo głośno. W dodatku z roku na rok zwiększa się ich liczba i niestety nie planują oni powracać do kraju. Słyszymy często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa nie jest już tak popularna jak kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja w ostatnim czasie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby mieszkające już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W czasie łatwiejszych i częstszych wyjazdów do innych krajów, poza korzystnymi ich stronami, musimy brać pod uwagę również ciemniejszą stronę migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co w takich okolicznościach powinniśmy zrobić? Z różnych informacji wynika, że niestety w ostatnim czasie wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że należy działać szybko. Tuż przed wejściem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy to były wyjątki. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na przewóz zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z kilku urzędowych spraw, którą wykonuje się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście mamy możliwość skorzystania z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi nam ciało z prawie każdego kraju Unii Europejskiej. Profesjonalną firmą, posiadającą długoletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma rozwinęła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe obejmują załatwienie wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej sprowadzenia zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych nie jest łatwym procesem, wymaga bowiem olbrzymiej wiedzy dotyczącej różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każda pomyłka czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu. Centrum Pogrzebowe Charon dzięki wykwalifikowanym specjalistom stara się uniknąć tego i dopasować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Istotne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski otrzymać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Dzięki temu wiadomo jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego transportu są zależne przede wszystkim od ilości kilometrów jakie trzeba pokonać od państwa w jakim jest ciało, aż do miejscowości pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc spotkało Was takie przykre doświadczenie i chcecie sprowadzić ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z pomocy firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany profesjonalnie i z szacunkiem dla zmarłego.