Chcesz być kierowcą zawodowym? Przejdź kurs na certyfikat kompetencji i zdaj egzamin!

W ostatnich czasach można zauważyć, że znacząco rozwinął się zarówno transport krajowy jak i międzynarodowy. W związku z tym coraz więcej mężczyzn pracuje zawodowo jako kierowca. Na pewno wiąże się to z odpowiednim do tego wynagrodzeniem, które musi być dość wysokie, w końcu praca ta łączy się z wieloma wyrzeczeniami. Osoby, które dopiero szukają pracy w tej branży muszą oczywiście posiadać adekwatne do tego kategorie prawa jazdy. To jednak nie wystarcza. I tutaj zaczynają się dopiero problemy. Zatrudnienie jako kierowca w transporcie regulują bowiem odpowiednie przepisy prawne. Osoby chcące pracować w tej branży wielokrotnie nie zdają sobie nawet sprawy, że jeśli ich praca ma mieć związek z przewozem rzeczy lub osób mają obowiązek posiadać do tego odpowiednią licencję czy certyfikat.

Inne regulacje stosuje się bowiem w zależności od rodzaju wykonywanych przewozów. Jeśli przykładowo mamy zamiar prowadzić zawodowo pojazdy posiadające ponad dziewięć miejsc, niezależnie od tego czy jest to przewóz krajowy czy międzynarodowy niezbędna może okazać się tutaj licencja na transport. Nie jest to już bowiem przewożenie okazjonalne. W dodatku trzeba jeszcze spełniać konkretne warunki, aby taką licencję uzyskać. To samo tyczy się przewozu rzeczy.
Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku jest wymagany bowiem tak zwany Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy. Dzięki niemu możemy uzyskać:
– licencję oraz zezwolenie na wykonywanie krajowego i międzynarodowego zarobkowego transportu drogowego osób lub rzeczy.
– licencję spedytora – na wykonywanie pośrednictwa w zakresie wykonywania transportu drogowego rzeczy.
– licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym lub pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.

Jeśli chciałbyś wykonywać zawodowo tego typu pracę, warto na początku zapisać się na adekwatne szkolenie. Ma ono na celu przygotować Cię do państwowego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy.
Nie zastanawiając się warto dlatego udać się do Śląskiego Centrum Szkolenia Kierowców. Wielką zaletą tego ośrodka jest fakt, że oprócz szkolenia możemy tu też przystąpić do egzaminu. Poza tym wiedza, którą zdobędziemy na kursie pozwoli nam nie tylko zdać egzamin, ale też samodzielnie pełnić funkcję zarządzającego transportem. Szkolenie o którym mowa odbywa się jedynie w trzy weekendy, nie musimy w związku z tym brać w tym celu urlopu. Po jego zakończeniu uzyskamy zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Nie czekaj więc, tylko już dziś zapisz się na następny kurs na certyfikat kompetencji. Dogodna lokalizacja ośrodka gwarantuje łatwy dojazd. Jako nieliczni oferują szkolenie na przewóz rzeczy oraz osób w tej samej cenie oraz zapewniają dostęp do testów i niezbędnych materiałów. Skorzystaj więc z okazji.