boxofhope

Box of hope – nowa platforma pozwalająca na bycie eko

O niemarnowaniu żywności jak również o dawaniu drugiego życia niepotrzebnym, niezniszczonym rzeczom, słyszą chyba każdy. Niestety, nadal jest bardzo wiele osób, które nie mają pojęcia o tym, w jaki sposób podejmować tego rodzaju działania. BoxOfHope pozwala na to, aby w prosty sposób, bez dodatkowych nakładów finansowych, przyczynić się nie tylko do zrobienia czegoś dobrego dla naszej planety, ale też zadbać o to, aby osoby potrzebujące otrzymały przedmioty, których aktualnie potrzebują. W jaki sposób możemy przyczynić się do poprawy jakości środowiska i przy okazji zrobić coś dobrego? Gdzie w tym wszystkim jest znaczenie gospodarki o obiegu zamkniętym? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Nie wyrzucaj – oddaj potrzebującym!

Wykorzystywanie resztek jedzenia i tworzenie z nich nowych, nierzadko bardzo smacznych, potraw, to już standard w naszych kuchniach. Nie inaczej powinno być z rzeczami, których już po prostu nie używamy. Gromadzenie ich w domu generuje bałagan. Możemy zatem przy okazji cotygodniowych porządków przejrzeć rzeczy, które posiadamy i te, których już nie potrzebujemy, a które nadal są sprawne i niezniszczone, oddać osobom potrzebującym. Jest to bardzo prosty, całkowicie bezpłatny sposób na to, aby nie tylko zrobić coś dobrego dla innych, ale też dla planety. Box of Hope, promuje ideę niemarnowania oraz jest bardzo zaangażowana w nurt zero waste. Ponadto, platforma podejmuje bardzo szeroko zakrojone działania na rzecz organizacji charytatywnych. Tym samym, korzystając z Box of Hope, pomagamy i robimy coś dobrego – zarówno dla innych, jak i dla naszej planety.

Daj rzeczom drugie życie – bądź eko

Dbanie o to, aby dać dobrym i niezniszczonym rzeczom drugie życie, bardzo wpisuje się nurt bycia eko. Rakie działania są powszechnie promowane w sieci i jest to bardzo dobra droga do tego, aby znacząco powstrzymać postępujące zmiany klimatyczne. Należy jednak podkreślić, że jeśli tego rodzaju działania nie dotrą do świadomości szerszego grona odbiorców, nie będziemy w stanie poprawić sytuacji ekologicznej na świecie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby każdy, kto w swoich zasobach posiada dobre, niezniszczone i sprawne rzeczy, nie wyrzucał ich, tylko przekazał innym. Dzięki temu, czynimy dobro podwójnie – działamy na rzecz planety i środowiska, jak również pomagamy innym.