apartamenty Kołobrzeg

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu i okolicach?

Nie od dziś wiadomo, że Kołobrzeg jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc podróży wakacyjnych. Nie ma się czemu dziwić. Miasto oferuje naprawdę różnorodne atrakcje, idealne zarówno dla dzieci, nastolatków, jak i osób dorosłych. Wyróżnia się ono przede wszystkim doskonałą bazą noclegową. Apartamenty Kołobrzeg, kuszą nie tylko wysokim standardem wykonania, ale także i atrakcyjnymi cenami. Warto podkreślić, że  uznawane są w nich bony turystyczne. Dzięki temu, Kołobrzeg to doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno dla singli, jak i dla całych rodzin. Co jednak warto zobaczyć w Kołobrzegu? Gdzie koniecznie należy się wybrać? Sprawdźmy.

Park rozrywki Hossoland 

Jednym z najciekawszych obiektów, który warto odwiedzić, kiedy znajdujemy się w Kołobrzegu, jest park rozrywki Hossoland. Zlokalizowany jest on w bliskim sąsiedztwie trasy ekspresowej S6. Dzięki temu, możliwy jest bardzo łatwy dojazd do tego parku. Do gminy Brojce, gdzie znajduje się park rozrywki Hossoland, dojedziemy w zaledwie 30 minut. Na miejscu znajduje się ogromny parking, który posiada blisko 6000 miejsc parkingowych. W samym parku dostępnych jest blisko 50 atrakcji, które przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin. Infrastruktura w parku rozrywki Hossoland obejmuje aż 75 budynków. Innymi słowy, wizyta w takim parku rozrywki to świetny pomysł na spędzenie aktywnego i ciekawego dnia.

Mrzeżyno – miasteczko pełne atrakcji dla turystów

Wakacje w Kołobrzegu, wcale nie muszą oznaczać tego, że będziemy spędzać czas tylko i wyłącznie w tym mieście. W bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu znajduje się Mrzeżyno – urokliwe miejsce, w którym już niebawem powstanie miasteczko atrakcji. Docelowo, park rozrywki ma być jednym z największych obiektów rozrywkowych w województwie zachodniopomorskim. Co ciekawe ma on działać w ścisłej kooperacji z wspomnianym wcześniej parkiem Hossoland. Obiekty te znajdują się w bliskim sąsiedztwie, jednakże w żaden sposób nie stanowią one dla siebie konkurencji. Dojazd do Mrzeżyna z Kołobrzegu zajmie nam nie więcej, niż 15 minut. Ponadto, samo Mrzeżyno jest niezwykle urokliwe. 

Jest tam bardzo atrakcyjna promenada, na której możemy zatrzymać się na kawę lub aby zjeść bardzo dobry obiad. Nie będzie także problemu z parkingiem, ponieważ – podobnie jak w Kołobrzegu – również w Mrzeżynie zadbano o to, aby turyści nie borykali się z tego rodzaju problemami. Plaża w Mrzeżynie jest bardzo szeroka i czysta. Nie ma tam też takich tłumów, jak np. w Międzyzdrojach czy we Władysławowie. Jeśli zatem szukamy miejsca, które wyróżnia się niezwykle atrakcyjną lokalizacją, a jednocześnie nie jest wielką aglomeracją pełną turystów, Mrzeżyno jest świetnym miejscem na złapanie przysłowiowego oddechu.