Suplementacja witamin i minerałów dla osób żyjących w stresie.

Biznesmeni i przedsiębiorcy to ludzie często bardzo zapracowani i zestresowani, prowadzący nieregularny tryb życia, który nie zawsze uwzględnia prawidłowe odżywianie się. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z grup zawodowych narażonych na niedobory witamin i minerałów – jeżeli zaliczasz się do tego grona, to powinieneś pamiętać o uzupełnianiu tych niedoborów i o zasadach prawidłowej suplementacji.

 

Na jakie niedobory narażeni są biznesmeni?

 

Niedobory występujące u osób zapracowanych, żyjących w dużym stresie, mają nieco inny charakter niż w przypadku sportowców. Przede wszystkim, występuje u nich duże zapotrzebowanie na mikroelementy i makroelementy wspierające pracę serca oraz układu nerwowego. Należą do nich witaminy z grupy B – z naciskiem na witaminy B6 i B12 – witamina D, magnez, potas, cynk, a także wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Ich brak obniża sprawność intelektualną, zwiększa dodatkowo poziom napięcia nerwowego, a także przyczynia się do obciążenia pracy układu krwionośnego.

 

Kiedy należy sięgać po suplementy?

 

Wbrew temu, co często sugerują reklamy, nie powinno się przyjmować suplementów diety w dużych ilościach i „na zapas”. Większość ludzi nie potrafi ocenić, czy występujące u nich objawy są przejawem niedoborów konkretnych składników, czy też wynikają z innych czynników (na przykład ze zmęczenia, stresu, infekcji itp.), ale można łatwo stwierdzić, których składników możemy potrzebować w danym momencie. W przypadku biznesmenów i przedsiębiorców można więc przewidzieć, że w okresie wzmożonej aktywności organizm może potrzebować np. dużych ilości magnezu i potasu, a jeśli nie dostarczamy odpowiednich ich ilości w diecie, wówczas należy sięgnąć po odpowiedni preparat. Przy zakupach warto pamiętać, żeby zaopatrywać się tylko w sprawdzone suplementy, najlepiej pochodzenia naturalnego, pochodzące od sprawdzonego producenta!

 

Zobacz jak naturalna witamina c może pomóc Ci w codziennym biznesie.