Sedacja wziewna – bezstresowe leczenie dzieci

Bezstresowe leczenie stomatologiczne dzieci w DENTestetica.pl jest możliwe przy zastosowaniu gazu rozweselającego. Dzięki tej metodzie pacjenci relaksują się i pozbywają się obaw przed leczeniem. Sedacja jest bezpieczna i nieszkodliwa dla organizmu.

U jakich małych pacjentów można ją stosować
U dzieci, które miały nieprzyjemne doświadczenia związane z wizytą u stomatologa, które wcale lub słabo współpracują z lekarzem bądź jeszcze nie były leczone u dentysty, można zastosować sedację wziewną. Podaje się im mieszaninę gazów w odpowiednim stężeniu. Dzięki temu możliwa jest współpraca lekarza z małym pacjentem i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu.

W przypadku niektórych schorzeń, takich jak astma lub nerwica czy padaczka, sedacja wziewna jest nawet wskazana, gdyż u rozluźnionego pacjenta nie ma ryzyka wstąpienia ataku.
Mieszaninę gazów podaje się przez maseczkę, dzięki temu można wykonywać zabieg przy otwartych ustach. Maseczki są w trzech rozmiarach, tak, by można było dobrać odpowiednią dla każdego pacjenta.

Działanie gazu rozweselającego na dzieci
Dzieci poddane sedacji mają wrażenie biegania po łące, pływania w wodzie lub unoszenia się w powietrzu czy przebywania w kosmosie. Mimo to pacjent ma kontakt z lekarzem i współpracuje z nim przy leczeniu.

Przeciwwskazania
Jeśli u dziecka występują problemy z układem oddechowym (katar, wydzielina, kaszel) lub dziecko płacze ze strachu, niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu w sedacji wziewnej i należy ustalić nowy termin.

Sedacja wziewna jest sposobem na przeprowadzenie leczenia stomatologicznego w komfortowej dla pacjenta i lekarza atmosferze. Wstępny wywiad chorobowy oraz stała obserwacja pacjenta i regulacja stężenia gazów podczas zabiegu gwarantują bezpieczeństwo, a także redukują ryzyko wystąpienia powikłań do minimum.