Przewodnik po Korfu, czyli garść porad dla turystów

Napoleon i cesarzowa Sisi uwielbiali przebywać na wyspie Korfu, która znana jest ze swoich piaszczystych plaż, lazurowej wody, dzikich lasów, licznych grot, pysznego jedzenia, wielu zabytków i pięknych gajów oliwnych. Jest to najbardziej zielona ze wszystkich wysp jońskich, którą z pewnością warto odwiedzić.

Przewodnik po Korfu, czyli garść porad dla turystów

Na podstawie: Korfu Przewodnik Po Wyspie
Korfu znana jest zarówno z przepięknych plaż ze świetnym zapleczem (bary, restauracje, knajpy, tawerny, wypożyczalnie sprzętu wodnego), jak również tych bardziej odludnych, pokrytych wszerz i poprzek nietkniętą zielenią. Do najpopularniejszych plaż należą: Almiros, Roda, Sidari, Agios Georgios, Pelekas, Myrtiotissa, Agios Ghordis, Kawos, Barbati i Nissaki.

Labirynty wąskich uliczek, mnóstwo sklepów i tawern można znaleźć w Starym Mieście. Atrakcjami turystycznymi są także ruiny świątyni Artemidy, grobowiec Menekratesa oraz kościół św. Jasona i Sosispatera. Dla miłośników sztuki i historii polecane są Muzeum Archeologiczne, Muzeum Sztuki Bizantyjskiej i Muzeum Sztuki Azjatyckiej w Rezydencji Wielkich Komisarzy Lordowskich. Pozostałością po francuskich rządach na Korfu jest ulica Liston z arkadami. Potężne fortyfikacje można podziwiać w Nowym i Starym Fort, a w Kanonii Wczesno-Chrześcijańską bazylikę w Palaeopolis. Z kolei szczątki świętego patrona wyspy znajdują się w srebrnej trumnie w kościele. św. Spiridona.

Oprócz miasta Korfu warto odwiedzić także inne miejscowości, czyli przepiękną Paleokastritsa na wschodnim wybrzeżu czy też Gastouri z Pałacem Achilleion i jego ogrodami położoną na południe od Korfu. Został on wybudowany na zlecenie cesarzowej austriackiej Sisi, co miało miejsce pod koniec XIX wieku.

Atrakcje Korfu dla aktywnie wypoczywających

Na Korfu oczywiście nie brakuje atrakcji dla osób lubiących spędzać czas aktywnie. Do wyboru mają oni najróżniejsze sporty wodne – m.in. windsurfing, jazda na nartach wodnych, kajakarstwo, loty na spadochronie za motorówką, rowerki wodne, nurkowanie. Można nawet wynająć cały jacht czy tylko koję, udać się do aquaparku, pojeździć konno czy też spróbować swoich sił na polu golfowym, w kasynie bądź na korcie tenisowym. Jako, że na Korfu nie brakuje pięknych widoków, warto udać się na spacer czy też zdecydować się na trekking. Możliwe jest także wynajęcie roweru, samochodu czy skutera.