JAK WYBRAĆ SPOTTER BLACHARSKI?

Warsztat jest miejscem, w którym znajdziemy wiele specjalistycznych urządzeń. Jedną z naprawdę wyjątkowych pracowni jest ta blacharsko-lakiernicza. Jej nieodzownym elementem jest spotter blacharski. Każdy profesjonalny zakład powinien zainwestować w takie urządzenie.

Spotter blacharski jest jednym z rodzajów zgrzewarek oporowych. To narzędzie transformatorowe lub inwertorowe. Urządzenie pomocne jest przy panelowej naprawie nadwozia. Pozwala ono na zachowanie wszystkich własności mechanicznych naprawianych części. Jeśli spotter trafi w ręce profesjonalisty, może on z powodzeniem uniknąć utworzenia odkształceń termicznych blachy. Narzędzie to przydatne jest w naprawach maski samochodowej, drzwi, pokrywy bagażnika, błotnika, progów, dachu czy słupków.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY? Przy dokonywaniu wyboru spottera, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego przeznaczenie i poziom eksploatacji. W dalszej kolejności bardzo ważna będzie, np. moc urządzenia. Obowiązuje tu taka sama zasada, jak przy wielu innych elektronarzędziach, mianowicie: im większa moc urządzenia, tym szybciej wykonana zostanie praca. Pod rozważania należy wziąć nie tylko samą specyfikację sprzętu, ale i możliwości warsztatowe. Może się bowiem okazać, że zakup profesjonalnej maszyny, o mocy 400V nie będzie dobrą decyzją w niewielkim warsztacie, ze względu na niewielką liczbę (lub brak) gniazd trójfazowych. W takiej sytuacji o wiele lepiej zdecydować się na spotter 230V. Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru zgrzewarki jest sposób sterowania. Warto zwrócić uwagę na narzędzia, wyposażone w mikroprocesor. Umożliwiają one precyzyjne wykonywanie zadań, co jest niezwykle istotne podczas naprawy drobnych uszkodzeń karoserii.

Decydując się na zakup profesjonalnej maszyny, należy zapoznać się z wyposażeniem sprzętu oraz akcesoriami dodatkowymi. W tym wypadku – im więcej, tym lepiej. Jeśli producent oferuje wiele akcesoriów, oznacza to, że oglądany spotter będzie funkcjonalny. Standardowe wyposażenie obejmuje: podkładki do zgrzewania, podkładki trójkątne oraz elektrody do bańkowania. W rozszerzonych wersjach, możemy otrzymać również: wybijak z uchwytem, ssawkę gumową do płytkich wgnieceń, hak do podkładek, elektrody do nitów, drutu falistego, a nawet młotek kinetyczny.

FACHOWE DORADZTWO

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybierzemy dobrej jakości sprzęt, odpowiedni do naszych warunków warsztatowych, warto poradzić się w tej kwestii specjalistów. Tych znaleźć można w profesjonalnych centrach spawalniczych. Najszerszą ofertę i obsługę na wysokim poziomie posiada sklep internetowy allweld.pl. Pracownicy centrum doskonale znają wszystkie sprzęty, które znajdują się w jego asortymencie. Zawsze służą radą i fachową pomocą.