filtr wody

Filtruj swoją wodę w domu

Każdy z nas chciałby korzystać z czystej i zdrowej wody każdego dnia. Niestety jednak woda, która dopływa do naszego kranu, po drodze przemierzę wiele kilometrów od miejsca ujęcia. Przez to narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą do niej przenikać. Dlatego każdy świadomy człowiek powinien starać się zapewnić jak najlepszą jakość wody w swoim domu. W celu poprawienia jakości wykorzystywanej wody należy zastosować filtr wody.

Odwrócona osmoza

Ta metoda może być uznana za najbardziej skuteczną. Usuwa ona zarówno szkodliwe substancje, jak też te pożyteczne. Odwrócona osmoza montowana jest pod zlewem. Dzięki niej możliwe jest usuwanie z wody wszelkich bakterii, wirusów, olejków, koloidów, białek, zawiesin, związków chemicznych. Tego rodzaju system sprawdzi się w każdym domu. Woda po procesie odwróconej osmozy jest idealnie czysta. Bardzo często do systemu montuje się mineralizator, który doda odpowiednie składniki mineralne, niepotrzebnie usunięte z wody.

Ultrafiltracja

System ten również montuje się pod zlewem. Dzięki niemu z wody usunięte zostaną bakterie, wirusy, makrocząsteczki, koloidy, białka i zawiesina. Plusem tej metody jest nieusuwanie minerałów takich jak wapń i magnez. Woda poddana ultrafiltracja ma lepszy zapach i smak.

Dzbanek filtrujący

Jest to małe urządzenie, które jednak może być bardzo przydatne w każdym domu. Można zakupić dzbanek filtrujący o różnej pojemności. Posiada on wkład filtr wody z węglem aktywnym. Woda po przepłynięciu przez filtry w dzbanku, jest pozbawiona rdzy, metali ciężkich, chloru, związków organicznych. Dzięki stosowaniu dzbanka poprawiony zostanie zapach i barwa wody, jak też jej smak.

Filtr na kran

Tego rodzaju filtry do wody montuje się bezpośrednia na kranie. Przykręca się je na wylewce baterii. Filtry takie są wyposażane we wkład z węglem aktywnym. Dzięki stosowaniu tego filtru poprawie ulegają: smak, zapach i barwa wody. Z wody są usuwane zanieczyszczenia mechaniczne, chlor, metale ciężkie.