Do jakich celów wykorzystuje się badanie wariografem?

Psychofizjologiczne badanie poligraficzne pozwala z dużą dokładnością przeanalizować odpowiedzi osoby pytanej pod kątem szczerości i prawdomówności. Urządzenie mierzy bowiem charakterystyczne zmiany fizjologiczne wywołane przez konkretne stany emocjonalne. Z kolei emocje uaktywniają się oczywiście na skutek problematycznych pytań, a także udzielania fałszywych odpowiedzi. W ten sposób, wykrywacz kłamstwa daje bardzo wiarygodne wyniki.

Czy wariograf może wykazać zdradę partnera?

Tak, to jedno z powszechniejszych zastosowań wariografu w celach prywatnych. Współmałżonkowie często chcą wzajemnie sprawdzić swoją wierność i lojalność. Przeprowadza się zatem specjalistyczny test, który ucina wszelkie wątpliwości, lub wręcz przeciwnie, wskazuje na zdradę ze strony partnera. Warto wspomnieć, że uzyskane wyniki są tak dokładne i wiarygodne, że mogą zostać wykorzystane w procesie rozwodowym jako podstawa o orzeczeniu winy jednej ze stron.

Psychofizjologiczne badanie poligraficzne w biznesie

Klientami gabinetów badań psychofizjologicznych często są także pracodawcy, którzy prowadzą aktualnie nabór nowych pracowników. Przedsiębiorcom zależy na wykluczeniu kandydatów, dla których jedyną motywacją są wysokie zarobki. Także w tej sytuacji wariograf gwarantuje bardzo wiarygodne wyniki i pozwala usprawnić proces rekrutacji. Czasami stosuje się wykrywacz kłamstw również wobec wieloletnich pracowników w celu ocenienia ich lojalności wobec pracodawcy.

Jak dokładnie przebiega badanie wariografem?

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług oferowanych przez gabinet badań psychofizjologicznych, odwiedź stronę badaniewariografem.pl i dowiedz się więcej na temat tego zagadnienia. Testy są przeprowadzane w komfortowych warunkach dla osoby badanej. Badanie jest oczywiście bezbolesne i trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W jego trakcie, wariograf monitoruje zmiany fizjologiczne, które mogą świadczyć o udzielaniu nieszczerych odpowiedzi. Reakcje te są nieświadome i osoba badana nie może ich kontrolować.